KRÁLOVNY A PRINCEZNY

5-denní retreat pro matky a dcery, ženy a dívky
provázený Šárkou Weberovou

27. - 31. 10. 2021 |

Kubasova chalupa
Sudislav na Orlicí

lektor:  Šárka Weberová

Královny a princezny

Retreat je pro dívky od 10 let

Dovolme našim dcerám vidět a prožívat svět jinak, než my. Dovolme jim prožívat jejich vlastní život, který není životem naším. Stojí nám na ramenou, ale nemusí vidět jen to, co vidíme my. Dovolme jim žít život, kterému nerozumíme. Pusťme je a ony se budou cítit svobodně. Uvolněme jim prostor, nechme je se vymezit, aby neztratily samy sebe, svou duši, svou tulení kůži.

Čím více je držíme, tím více ony tlačí. Anebo se zlomí a uschnou. Stanou se šedivou (nebo nablýskanou) kopií nás samých. Budou sedět u nohou našeho trůnu, ale jejich trůn zůstane prázdný a zaprášený…

Život je pestrá a svobodná, nádherná cesta. Každá lidská bytost z nás má svou jedinečnou esenci, dar, jež nás na této cestě v životě nese a my neseme ji. Je jiná, než esence našich rodičů. Rodiče potřebujeme, abychom se o ně mohli opřít, ale svou esenci potřebujeme objevovat a rozvíjet svobodně sami. Není záměrem našeho života žít esenci svých rodičů.

Spojení mezi matkami a dcerami se dospíváním proměňuje. Na určité úrovni je potřebujeme propustit, aby se k nám mohly samy znovu připojit jako ženy.

Toto období proměny trvá různě dlouho. Je plné změn a obrovsky zranitelné. Potřebuje obzvláště velkou dávku podpory, bezpečí, jemné inspirace, orientace, prostoru, svobody ochutnávat svět a zároveň přiměřené bezpečné hranice.

Mé přání a záměr těchto nově se rodících retreatů pro KRÁLOVNY a PRINCEZNY, matky a dcery, tety a neteře, ženy a dívky je, aby si každá dívka mohla být si vědoma svého těla, jeho krásy a darů, sbližovat se se svou duší, cítit svobodu objevování života, vnímat různorodou inspiraci životních možností, přitažlivost i úskalí mužsko-ženských vztahů, sílu sdílení v ženském kruhu, vnímat posvátnost mateřství, hloubku emocí…

Abychom my, ženy, mohly našim dcerám dopřát mnohem širší inspiraci, než je jen náš vlastní život. Abychom jim dopřály vnímat hloubku a moudrost zralých žen, o které se v povrchních lifestylových časopisech nedočtou. Abychom je mohly na cestu dospívání vybavit jejich vlastním vnitřním kompasem, schopnostmi plout na moři svůdného světa mimo úskalí a cítit, že se mohou opřít i o jiné ženy, než jen o nás. Předávat jim pilíře ženské moudrosti v čase, kdy je jí třeba.

Připravme se na to, být matkami dospělých žen.

V bezpečném prostředí, v kruhu citlivých žen, jemných i divokých, ošlehaných životem, do krásy a moudrosti vyspělých, s důstojností královské koruny lidství a ženskosti, na cestě spolu s dalšími dospívajícími dívkami, pomalu vyměňujícími střevíčky princezen za korunu královny. Retreat je pro dívky od 10 let.

Co budeme spolu dělat, skrze co budeme spolu tu otevírající se ženskou cestu objevovat, na co se můžete těšit a ladit?

Sdílení a naslouchání ženským životním příběhům a zkušenostem v malém i velkém kruhu, tanec a pohyb, tvoření, procházky v přírodě, meditaci a vedenou představivost, různá cvičení a hry na vnímání těla, filmy…. s hloubkou i lehkostí, v aktivitě i bytí.

Ubytování

Kubasova chalupa, Sudislav nad Orlicí

.

Já sama jsem skutečně vnitřně dospívat začala až tak v 35 letech.
A to i přesto, že v té době už jsem byla mámou 4-letému synovi. Na svůj život jsem do té doby nahlížela očima svých rodičů, nic jiného jsem neznala. Nedařilo se mi naplnit představy, hodnoty a standardy mých rodičů. I když jsem se snažila. Prožívala jsem selhání a nedostatečnost. Bylo to nepříjemné a uvnitř mě to bolelo.

Po více než 10-leté cestě svého vlastního růstu a objevování života s laskavostí k sobě, cítím svou unikátní esenci, dar, hodnotu a krásu života.

Přeji si podpořit dospívání dívek ve spojení s jejich vlastní esencí. Propouštět je svobodně z naší náruče, stát jim v zádech a držet jim místo vedle nás v kruhu žen. Nejen pro svou, dnes 4-letou dceru a 9-letou dceru svého muže, ale pro všechny krásné dívky, které se otevírají životu v jeho plné barevnosti, v jejich velmi zranitelném období.

Těším se na vás, milé ženy, velké i dorůstající.

- Šárka Weberová

Dárkový poukaz - klikněte ke stažení

ZAČÁTEK A KONEC PROGRAMU

začátek programu - středa  v 15 h
konec programu - neděle  v 14 h

CENA PROGRAMU

3900 Kč za matku a dceru
(další dívka + 1500 Kč)

UBYTOVÁNÍ

390 Kč / osoba/noc, + 50 Kč povlečení
(celkem 3220 Kč / matka + dcera)

STRAVOVÁNÍ - plná penze

380 Kč / dospělý (celkem 1560 Kč)
300 Kč / dívky od 10 let (celkem 1200 Kč)

Přihláška