mini on-line konference
zaměřená především pro muže na téma

Jak být pevným zakořeněným dubem uprostřed bouře

6 x 20 minut sdílení - Jan Rudzinskyj, Václav Němeček, Jan Čermák, Jan Prokopec, Zdenek Weber, Petr Hadač, Karel Tůma  

Doporučení z mužského kruhu, sdílení, inspirace a podněty, motivace jak si zachovat pevnost a stabilitu v nejistých časech.

Těžké výzvy, změny a kroky do nejistoty jsou momenty, kde mužská síla ožívá, je volána k akci, činu, vizi a realizaci, a zároveň jsme všichni cítící bytosti a prožíváme nejistoty a strachy a pochybnosti.

 

Rádi bychom našli řešení a chceme ze své podstaty být pevnou oporou pro ostatní v nejistých časech.

 

Mentoři mužského kruhu se s vámi podělí v 20-minutových sdílení o metodách, postojích, příbězích, moudrosti, která vám v tomto období může být posilující bylinou v tom, jak se smysluplně vypořádat s výzvami a stát se pevným DUBEM uprostřed bouře, o který je možné se plně opřít a který se také sám dokáže opřít.

 

Pojďte, poslouchejte, inspirujte se, jednejte a bude to dobré.

Budeme hovořit

  • o důležitosti práce na sobě a ladění sebe samého
  • o důležitosti schopnosti být oporou a zároveň být schopen nechat se podpořit
  • jak nalézt důležité spirituální zdroje
  • jak hovořit o svém prožívání, svých pocitech a myšlenkách
  • jak se rozhodovat v nejistých časech
  • jak skrze dech, meditaci, zpomalení nabrat hromadu síly kdekoli jsi
  • jak se uzemňovat když ztrácíme pevnou půdu pod nohama
  • jak chápat svou roli uvnitř rodinného, pracovního systému
  • jak vám může být nápomocný mužský kruh

Rozhovory mentorů Mužského kruhu

Václav Němeček

Jan Rudzinskyj

Karel Tůma

Jan Čermák

Petr Hadač

Jan Prokopec

Mentoři

Zdenek Weber

Mentor, průvodce, facilitátor
Jsem zakladatelem a ideovým tvůrcem iniciativy mužský kruh. Vedu a organizuji mužské iniciační výcviky a workshopy od roku 2003, absolvoval jsem dvouletý výcvik pro muže u Thomase Grainera (SRN) a dva roky mu asistoval a organizoval jeho akce v ČR. Od roku 2005 vedu vlastní iniciační skupiny především pro muže. Jsem absolventem výcviků v rebalancingu, rodinných konstelacích, somatic experiencingu, koučinku, councilu a dále pokračuji ve vzdělávání při Eschwede institutu v SRN. Věnuji se meditaci v rámci tibetské tradice, navštívil jsem několikrát Indii, Nepál, Čínu, Jižní Koreu a Nový Zéland. Žiji v partnerské vztahu a jsem otcem tří dětí. Od roku 1994 jsem se věnoval podnikání v oblasti prodeje a oprav automobilů a vybudoval vlastní, stále prosperující podniky.

Václav Němeček

Mentor, průvodce a facilitátor
Podnikatel, životem vyškolený mentor a průvodce, milující a svou ženu podporující manžel, partner, otec 3 dětí (2 nevlastní), mentor a průvodce mužských kruhů, výcviků a hledání vize, spolumajitel firmy osobního a charakterního rozvoje, věnuje se vlastnímu rozvoji od roku 2000 a intenzivně rozvíjí svůj potenciál. Společně se svou ženou založil, vede a vytváří unikátní partnerský program Partnerská cesta. Miluje přírodu ve všech jejích podobách, věnuje se energetickým cvičením a taoistickým technikám transformace sexuální energie. Baví ho pěstovat zdravý životní styl a hledat cesty k realizaci plného lidského potenciálu a spojení s duší.

Karel Tůma

mentor a průvodce
Každý lidský život má svůj smysl, ten smysl do něj vložilo něco vyššího než jsme my. My jsme ale ti, kteří ten smysl mají objevit a žít. Každý lidský život má svůj jedinečný potenciál, dar, který je fajn poznat, rozvinout a doručit světu. Rád kladu otázky odhalující tento smysl, potenciál, dar,…. Kladu je sobě, ostatním i celému kruhu. V otázkách, které si, nejenom v kruhu, pokládáme je totiž už skryta odpověď. Když se sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi. Dá se říct, že s námi hovoří Bůh. Hovoří s každým, bez výjimky. Hovoří prostřednictvím jiných lidí, životních okolností, přírody,…já tomu všemu říkám "jiný úhel pohledu". Při setkání v kruhu, při celém procesu výcviku, při objevování sebe sama, skrze výzvy, skrze ostatní účastníky se objevuje "jiných úhlů pohledu" nejvíc. Vždy máme k dispozici svobodnou vůli se rozhodnout pro doručení nebo nedoručení svého potenciálu, daru, smyslu. Lepší (z každého úhlu pohledu) je doručovat…

Jan Čermák

mentor a kouč
Jsem člověk, muž, partner, otec tří dětí, vystudovaný ekonom, personalista, kouč a facilitátor mužských kruhů. Prvních třicet let jsem svůj život žil a táhnul hlavou. Se svým srdcem jsem byl jen málo ve spojení. Na cestu k němu jsem se vydal díky narození mé dcery. Cesta vedla přes terapii, rodinné konstelace, kineziologii, a zavedla mě až do výcviku Mužská síla. Zjistil jsem, že mužský kruh je místo, kam patřím. Místo, kde jsem doma. Věřím, že každý člověk se narodil, aby byl králem v království svého vlastního života. Věřím, že každý umí překonat těžkosti a výzvy, se kterými se v životě potýká. Stačí nám vytvořit podmínky a prostor pro nalezení vlastního osobitého způsobu, jak žít svůj život. Stačí někdo, kdo nás vidí, věří v nás, respektuje nás a podporuje takové, jací jsme. Stačí najít tuhle osobu sám v sobě. Já jsem tenhle dar v mužském kruhu dostal a cítím volání tenhle dar předávat dále.

Petr Hadač

mentor a kouč
Mé nelehké dětství a dospívání definovalo můj zápal a směr: zjistit, jak to všechno v tom lidském světě funguje. Začal jsem tam, kde to bylo nejsnazší - u starších, u vedoucích, u trenérů. Přibral jsem knihy. Až jsem po dvou dekádách prožil se vší svou vahou jednu prostou a jasnou "samozřejmost" - co znamená rčení, že "šedá je veškerá teorie a zelený je strom života". Jen akce se počítá. Praxe, fyzická zkušenost, to syrové konání. Fyzická i mentální cesta do labyrintů vlastní mysli, historie, soustavy zastaralých zákonů a omezujících, kontraproduktivních přesvědčení. Nastal nelehký přechod do skutečné dospělosti. Z nastavení "dělám, že tomu věřím" do "dělám to, čemu věřím". A proto vedu tento výcvik. Věřím mu. Od roku 2014 jsem každý jeden rok svědkem toho, jak významně pomáhá chlapům a obvykle i jejich rodinám uzdravit své vztahy, vztah k sobě a vztah ke světu - přírodě, planetě, osudu. Najít sebe, nahmatat ve své vnitřní tmě či mlze svůj vyšší potenciál a postupně ho žít víc, plněji, radostněji, odvážněji.

Jan Prokopec

mentor a průvodce
Poté co jsem sloužil 25 let jako voják z povolání jsem ve 40 letech otočil kormidlo života a působím jako mentor a facilitátor. Fascinují mne pokroky, které jsem sám získal díky výcviku „mužská síla“ a možnosti, které mi to do života přináší a rád je předávám dál. Mým mottem je: posouvat lidi dál. Ale první krok je pouze na každém z vás!

Jan Rudzinskyj

Mentor a průvodce
Už od dětství vzhlížím k nebesům, a proto mou největší výzvou je zůstat uzemněn. Vyrostl jsem v Rybitví, kde to sice není špatný, ale nenechat se semlít školským systémem bylo dost obtížné. I tak jsem si část svobody přece jen uchoval, byť to nebylo zadarmo. Důtky všech kategorií a později i dvojky a trojky z chování. Být slavný byla v té době moje docela silná touha. Působil jsem jako DJ a po čase i jako rozhlasový moderátor. Tehdy mne obě činnosti bavily a svým způsobem i naplňovaly. Také jsem chvíli jezdil automobilové závody. Po ukončení dlouhodobého vztahu jsem se najednou ocitl v prázdnotě a depresi. Nevěděl jsem, co se svým životem dál. Pochopil jsem, že život, jak jsem jej žil, není to pravé. Že to možná nejsem já. Objevil jsem duchovní cesty, knihy a semináře. Téměř ze dne na den jsem se z playboye stal mnichem. Pro mé okolí to byl šok a nějaký čas trvalo, než jsem našel rovnováhu mezi vnitřním a vnějším životem, kterou vlastně stále hledám a nacházím. Krátce po rozběhu firmy jsem si začal plnit svůj letecký sen, který jde se mnou od raného dětství. Firma mi umožňovala do mého leteckého rozvoje nemalé investice. Po mnoha letech mne podnikání přestalo uspokojovat a přinášet mi radost. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal vzdát se „zlaté klece“ a firmu prodat. Nakonec se to podařilo, a mně se velmi ulevilo. Od té doby jsem na volné noze a mou hlavní činností je létání na leteckých dnech se svým akrobatickým dvouplošníkem a především s akrobatickou skupinou The Flying Bulls Aerobatics Team." Jan